Posilování a drogy

Byl jsem požádán, zda bych mohl na svém serveru otevřít diskuzi na téma "posilování a drogy". Tak tedy - přispějte se svými názory!


Abych pravdu řekl, můj vlastní postoj k drogám je dost radikální - odmítám je. Pojďme se podívat na jejich působení vzhledem k silovému tréninku. Začněme např. s alkoholem. Možná namítnete, že se nejedná o drogu, ale jedná se o běžnou záležitost.


Skutečnost je taková, že alkohol je nervový jed, který zabíjí nervové buňky, poškozuje játra apod. Navíc nadměrné déletrvající užívání vede ke skutečným a těžkým závislostem. Pokud cvičíte a holdujete alkoholu, musíte počítat se sníženou schopností regenerace (zřejmě díky zatížení jater) a tudíž i pomalejším pokrokům.


Občas dostávám dotazy typu: Co je horší? Alkohol nebo kouření trávy?

Popravdě musím říci, že nevím. Drogy (ani měkké) jsem nikdy neužíval a nemám s nimi zkušenosti. Musím tedy vycházet ze statistik a výzkumů. Můj odhad je takový, že tráva zřejmě nebude mít tak negativní dopad na Váš metabolismus, ale je zde poměrně velké riziko vzniku závislosti. A to jak přímo kvůli "trávě", tak proto, že tzv. měkké drogy jsou velmi často prvním krokem k tzv. tvrdým drogám a skutečně těžkým závislostem.

 

 

Libor Diviš - autor článku i webu

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (2 hlasů)
Přílohy:
Stáhnout soubor (posilovani_a_drogy-diskuze_2010-17.pdf)Komentáře[starší komentáře k článku (2010-2017)]221 kB