Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. editor PIXLR (pixlr.com). Editor Vám naběhne v češtině, a je to takový malý Photoshop. Rychlé vysvětlení funkce ikonek najdete např. zde. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 3 000 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). I proti nim jsem však nově naprogramoval ochranu. Pokud se i přesto o nějakých problémech dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis je kvůli velikosti omezen na 30 nejnovějších inzerátů s fotografií + 50 bez fotografie


  Tereza (37)   Vážné seznámení (církev: KS, vloženo: 24.04.2018, shlédnuto: 31x)   
Hledám... parťáka na fotbal, pivko, kino a klidně i víc ☺
  Hanka (30)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 21.04.2018, shlédnuto: 73x)   
Na otázku, jak Tě nevtíravě oslovit a nebýt vlezlá, zároveň zapůsobit příjemným dojmem, je opravdu těžké odpovědět. Ambiciózně se domnívám, že bych mohla naplňovat Tvá očekávání a bylo by mi milým potěšením Tě o tom přesvědčit:)) Tak a teď vážně;) Na světě je spousta krásných věcí a většina z nich je ve dvou ještě krásnějších... Jenže poznat někoho nového není zrovna jednoduché, lidé na ulici nemají na čele napsáno jsem volný, hledám kamaráda, přítele. Tady v podstatě ano, tak to zkouším... Jsem římskokatolického vyznání, VŠ, pracující, sportovně založená. Jsem holka z vesnice a vztah k zemědělství/hospodářství mám prostě v genech. Práce na poli, v lese, na zahradě, v domácnosti mě jednoduše baví. Hledám věřícího (římskokatolíka), vysokého, pracovitého a sportovně založeného muže z Vysočiny- ideálně z Velkomeziříčska ve věku 29-32 let.
  Jarka (38)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 20.04.2018, shlédnuto: 56x)   
Hledám lásku na celý život , muže katolické víry ve věku 37-48let . Jsem od narození invalidní, mám rozštěp páteře. Chodím jen krátké vzdálenosti, po rovném terénu na větší vzdálenost potřebuji vozíček . Svobodná, bezdětná 37.let v plném invalidním důchodu . Chceš vědět víc , tak mi napiš.
  Marie (58)   Vážné seznámení (vloženo: 18.04.2018, shlédnuto: 61x)   
Hledám laskavého, velkorysého, vřele lidského, přímého, přímého a čestného - znovuzrozeného křesťana, který umí mít starost, péči i soucit s druhými, ve věku od 57 - 65 let. Doufám, že mohu nabídnout totéž. Jsem štíhlá blondýnka, 170/58. Mladistvého vzhledu, SŠ.
  Jenda (58)   Vážné seznámení (vloženo: 16.04.2018, shlédnuto: 51x)   
hledám přítelkyni pro vážné seznámení
  POZNEJTE SE V DOLOMITECH (33)   Vážné seznámení (vloženo: 12.04.2018, shlédnuto: 33x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH - 13. ročník. Zmeškali jste začátkem letních prázdnin 12. ročník? Nevadí! Pokud nám sdělíte svůj kontaktní e-mail, budeme Vás včas informovat o příštím pobytu. Možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně 6 dnů bezva chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím. Pozvánka platí pro celou republiku i případné hosty ze Slovenska. Pro více info pište na e-mail: alena-smejkalova@seznam.cz
  POZNEJTE SE V DOLOMITECH (33)   Vážné seznámení (vloženo: 12.04.2018, shlédnuto: 17x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH - 13. ročník. Zmeškali jste začátkem letních prázdnin 12. ročník? Nevadí! Pokud nám sdělíte svůj kontaktní e-mail, budeme Vás včas informovat o příštím pobytu. Možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně 6 dnů bezva chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím. Pozvánka platí pro celou republiku i případné hosty ze Slovenska. Pro více info pište na e-mail: alena-smejkalova@seznam.cz
  Michal (58)   Vážné seznámení (církev: jsem znovuzrozený křesťan, vloženo: 11.04.2018, shlédnuto: 72x)   
Hledám znovuzrozenou duši s velkým otevřeným srdcem a veselou a laskavou povahou.
  Jan (33)   Vážné seznámení (církev: Jesus Church, CBHPraha, vloženo: 07.04.2018, shlédnuto: 65x)   
Ahoj hledám upřímnou holku, která miluje Ježíše a která by milovala mě. To stejné múže čekat ode mě. Mám rád přirozenost , srandu a vztah s Bohem. Rád bych našel tu pravou, se kterou bych se mohl přiblížit Bohu a žít společně to nejlepší s Pánem v Jeho lásce. Honza
  Korina Podehradská (41)   Vážné seznámení (církev: Křesťanské společenství Praha, vloženo: 07.04.2018, shlédnuto: 145x)   
Hledám muže charakterního, věřícího vyrovnaného, pracovitého i sportovního, který by rád sdílel svůj život se mnou. Mé děti již nepotřebují tatínka a jsou samostatné (syn 19, dcera 15). Takže jsem tu.
  Korina Podehradská (40)   Vážné seznámení (církev: Křesťanské společenství Praha, vloženo: 07.04.2018, shlédnuto: 96x)   
Hledám muže charakterního, věřícího, vyrovnaného, pracovitého i sportovního, který by rád sdílel svůj život se mnou. Mé děti již nepotřebují tatínka a jsou samostatné (syn 19, dcera 15). Pokud máš své děti, nejsou pro mě žádnou překážkou. Takže jsem tu.
  MUZ_i_KLUK (36)   Vážné seznámení (vloženo: 07.04.2018, shlédnuto: 45x)   
---------------------------------------------------------------------------------------------------- KDO JSEM? --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jsem mladý kluk (35, ehm... muž? :-) ), 3 roky po rozpadu 8.letého manželství. Mám vysokoškolské vzdělaní (teologické), fajn práci, jsem samostatný, na nikom nezávislý. Víra (či spíše hledání Boha) je pro mně naprosto zásadní životní hodnotou a bytostně osobní potřebou, no jsem jeden z malá kluků v církevním prostředí, kterým na hlavě nechybí správné rohy a v oku jiskra a nadšení pro každou špatnost všude, kromě oblasti promiskuity a populárních chemických substancí :-) Nekouřím, celý život sportuji (cyklistika, kulturistika, silový trojboj) a mám nespočet koníčků od těch vyžadujících nářadí, až po ty zahrnující knížky, půl-stranové poznámkové aparáty pod čarou a večerní akce v saku a v přítmí divadla. Nadevše mám rád cestování (jsem zamilovanej do Islandu), auta (a vše, co vrčí! :-) A ne - vysavač sem nepatří!), miluji čas za volantem a v přírodě; je mi skvěle jak u ohně a pod stanem či širákem, tak v hotelu a u příjemného jídla. Životem se snažím jít vzpřímeně a držet se svých zásad, vyznávám "staromódní" hodnoty jako chlapské slovo, férovost, život s ohledem na druhého, zodpovědnost, rodina a úcta. Ve vztahu s partnerkou pak rovnost (je mi bytostně cizí válčení ve vztahu o pozice) a v neposlední řadě naprostou věrnost, kterou ale taky zpátky očekávám a na které pro mně úplně vše stojí, no i padá. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- KOHO HLEDÁM? --------------------------------------------------------------------------------------------------- Hledám inteligentní a spíše introvertní mladé děvče (ideálně 22-25 let) s velkým vnitřním světem, pro které je víra absolutně bytostně důležitá a je pro ní jednoznační životní prioritou, no místo uťáplého, jemného a hodňoučkého kluka by vedle sebe uvítala chlapa, s kterým je sranda, dokáže si užít jak rozebrané auto, tak teologickou debatu a koncert Chopina a především chlapa, který ji napříč životem hlavu zamotá a srdce rozbuší na tolik způsobů, že se o tom holkám ani jen nezdá! :-) Inzerát na seznamce samozřejmě není výčtem všeho, co člověk hledá a tak ho nebudu prodlužovat větama typu "holka pro rodinu a aktivní životní styl" (navíc - hodně snad vyplyne z mého vlastního nastavení popsaného v úvodu :-) ), ale jedna věc je pro mně důležitá natolik, že si zaslouží být absolutně jasně řečena hned teď. A jsem sice bláznivej romantik, ale ve svém věku už i taky realista a řeknu to tedy absolutně otevřeně - hledám děvče, které církevní prostředí (či jen absolutně normální vlastní touha) nepřiměli k životnímu období, ke kterému patří sexuální zkušenosti. Jinými slovy - ano, hledám holku bez sexuální minulosti. Každý máme právo si svůj život uložit jak chceme, každý máme své priority a... a bez potřeby cokoli komukoli vysvětlovat, či svůj postoj před kýmkoli obhajovat (typickou první reakcí je "a jak to můžeš chtít když ty sám si byl ženatej a...") a bez zpovídání se - já prostě hledám tohle. Je to pro mě zásadně důležité a samozřejmě - uvědomuji si, jak lehce mi každá holka v téhle oblasti může říct co jen ona chce a já prostě nemám šanci vědět, jestli říká pravdu. Tohle... neovlivním. A jsem tady naprosto odkázanej na čestnost a tohle nechám na svědomí dané osoby a na tom, jestli chce potenciálně cokoli víc postavit na lži v pro mě absolutně zásadní oblasti. Omlouvám se za poněkud vážnější konec inzerátu, ale... někdy je čas z textu smajlíky vypustit, aby pak zbyl nerušenej prostor už jen pro ně :-) Ahoj a... a hezký den všem :-)
  karel klech (49)   Vážné seznámení (církev: slovo života, vloženo: 03.04.2018, shlédnuto: 65x)   
Je mi skoro 49, bydlím v Kroměříži, jsem svobodný. Hledám ženu na společné trávení času a časem i více 40-45 let buď bez dětí nebo s velkými dětmi (zakládat rodinu již nehodlám). Preferuji blondýnky, ale pokud si budeme rozumět tak je mi to jedno. Maluji křesťanské obrazy, rád čtu a chodím na procházky. Jen to má jednu nevýhodu nemám internet takže mě musíš kontaktovat na můj telefon: 605 708 220
  Pavel (38)   Vážné seznámení (vloženo: 02.04.2018, shlédnuto: 84x)   
Ahoj jmenuji se Pavel je mi 38 jsem svobodný a hledám nějakou nezadanou ženu na vážný vztah . Jsem už dlouho sám a tak bych to moc rád změnil doufám že se tu nějaká najde a odepíše
  Pavol (43)   Vážné seznámení (vloženo: 01.04.2018, shlédnuto: 59x)   
Ahojte, hľadám ženu z Moravy alebo zo Slovenska. Predstav si, že sa máš v živote o koho oprieť, každý deň ťa pohľadí a pobozká, zaujíma sa o tvoje pocity, máš sa s kým porozprávať - to všetko ti ponúkam, tak sa kľudne ozvi.
  Davidt (38)   Vážné seznámení (vloženo: 27.03.2018, shlédnuto: 82x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla by jednoho partnera na celý život. Osobu již dozrálou, v níž ale zůstalo i kus správné rošťandy. Mladou ženu, která nehledá peníze a majetek, ale lásku a porozumění, kterou nežene dopředu touha dohnat něco, co je nedohnatelné, ale jež je skromná, dokáže se radovat z maličkostí, být člověku oporou a partnerem do nepohody. Statnou parťačku do drsné horské přírody a zdatnou partnerku na nablýskaný taneční parket, která nebude fiflena, ale přesto bude symbolem čistoty. Protějšek, kdy jeden druhému budeme zrcadlem a cenným doplňkem. Kamarádku, která se mi stane manželkou, a manželku, která mi zůstane kamarádkou. Já, věřící, ale nikoliv žádný fanatik. Bohužel mě zaujme málokterý typ ženy, ale třeba zde budu mít štěstí… :-) Děkuji předem i za případný tip.
  Luboš (51)   Vážné seznámení (církev: Č.B, vloženo: 26.03.2018, shlédnuto: 107x)   
50/181/92 hledám Ženu pro život , chci toliko co mohu nabídnou ,poctivost lásku porozumění a víru.. Věřím že někde jsi a snad se i potkáme.
  Daniel Krob (30)   Vážné seznámení (církev: Křesťanská, vloženo: 13.03.2018, shlédnuto: 117x)   
Hledám sympatickou ženu z Prahy a okolí, nekuřačku, 22-32 let, na vážné seznámení. Jsem v invalidním důchodu, dobře zabezpečený do budoucna a někdy si i přivydělávám. Hledám k sobě vhodný protějšek, se kterým si budu rozumět a bude mít pochopení. Těším se na odpovědi.
  Martin (36)   Vážné seznámení (vloženo: 12.03.2018, shlédnuto: 147x)   
Ahoj, hledám fajn upřímnou a pracovitou holku. Která by chtěla trávit společné chvíle. A v budoucnu založit krásnou rodinu. Jsem vyšší 192cm a trochu těžší 106kg. Chci zase milovat naplno. Jsem z venkova, ale dokážu se přizpůsobit. Mám rád zimní sporty a les. Ale rád zajdu i za kulturou a do společnosti. Budu se těšit na odpovědi. Tel. 732162026. email: peli.m@centrum.cz
  Alena (47)   Vážné seznámení (církev: apoštolská církev, vloženo: 08.03.2018, shlédnuto: 443x)   
Ahoj, chtěla bych se seznámit se znovuzrozeným mužem, který bere život s Bohem vážně a váží si toho, co pro něj Ježíš udělal a žije svůj život s Ním a pro Něj. Jsem obyčejná žena, 167cm/60kg. Mám ráda společnost, ale i chvilku samoty, přírodu, vodu, dobré jídlo. Nejsem zrovna nadšenec pro sporty, ale dlouho lenošit mě taky nebaví. V církvi sloužím dětem, a mám děti moc ráda. Profesí jsem zdravotní setra. V péči mám dva syny - 17 a 13 let. Když budeš chtít vědět víc, tak napiš.
  Miroslav Paťha (31)   Vážné seznámení (vloženo: 03.03.2018, shlédnuto: 157x)   
Hledám milou a slušnou dívku, která nemá ráda slovo faleš, a ve skrytu duše touží po rovnocenném vztahu, ve kterém nechybí ohleduplnost, důvěra, vzájemná podpora a vůle naslouchat hlasu i srdci druhého. Chtěl bych potkat člověka, který se mnou bude sdílet všední i nevšední okamžiky, prožívat radost, smát se...., ale neotočí se zády, když nastanou nesnáze, a totéž bude očekávat i ode mě. Myslím, že nemám vysoké požadavky. Hledám obyčejnou dívku s dobrým srdcem, které bych mohl dát svou lásku.
  Tomáš Metoděj (33)   Vážné seznámení (církev: Katolická, ale nepodstatné, vloženo: 03.03.2018, shlédnuto: 123x)   
Hledám slečnu co má srdce. Neřekne mi, že jsme pro ni až za posledním mužem na světě. Která pro začátek mě připustí alespoň jako možnost. Měla by být do 33 let věku. nejlépe ze střední a severní Moravy. Církevní příslušnost není pro mě podstatná, protože ne víra, ne skutky, ale Boží Láska.
  NEZKUŠENOU VÁŠNIVOU ŽENU? (38)   Vážné seznámení (vloženo: 27.02.2018, shlédnuto: 143x)   
Postrádáš také akutně hmatatelnou lásku: pohlazení, obejmutí, polibek nebo třeba ještě něco víc? Vzhledem k tomu, že se mi zde zatím nepodařilo a možná nepoštěstí najít tu vysněnou se vším všudy, trochu zúžím své požadavky a zkusím to z druhé strany. Ostatně mnozí tímto způsobem našli své štěstí, tak proč by to nemuselo vyjít mně?! Tedy: Hledám všeobecně zdravou, mladou ženu, která též ctí absolutní věrnost, promiskuita je pro ni nepředstavitelná, ještě rovněž nepoznala vrchol tělesného sblížení s protějškem a chtěla by začít pronikat do kouzel reálného něžného milování s jedním partnerem. Pokud by se našel soulad i v jiných oblastech, tím lépe! Jsi-li na tom podobně a nechceš-li se již donekonečna - než úplně zestárneme - zříkat fyzické rozkoše na té nejčistší úrovni, třeba jsme byli pro sebe stvořeni zrovna my dva. Podmínkou z mé strany je nekuřačka se svěžím dechem, přirozeně i bez jiné závislosti, bez zvířecího miláčka, s výjimkou akvarijních rybiček. Miluji čistotu a čistotnost, kterou nabízím, a tudíž i vyžaduji. Samozřejmostí je logicky nutnost aspoň minimálních vzájemných sympatií a přitažlivosti, jakož i shoda na poli některých vlastností a zájmů.
  Jarka (38)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 25.02.2018, shlédnuto: 294x)   
Hledám lásku na celý život . Muže katolické víry ve věku 37-47let . Jsem od narození invalidní, mám rozštěp páteře . Chodím jen krátké vzdálenosti , po rovném terénu na větší vzdálenost potřebuji vozíček . Svobodná, bezdětná 37.let . v ID . Chceš vědět, víc tak napiš .
  Katerina (28)   Vážné seznámení (vloženo: 15.02.2018, shlédnuto: 623x)   
Ahoj všem. Přeji hezký den všem mužům, kteří se chtějí seznámit a nehledají jen flirt. Ráda bych se seznámila s někým, kdo hledá vážný vztah a kdo má rád blondýnky. Hledám hodného, spolehlivého a vtipného chlapa. Jsem přátelská a veselá, hezká, příjemná a dobře naladěná žena. Budu se tešit...
  Josef (58)   Přátelství (církev: CASD, vloženo: 07.02.2018, shlédnuto: 202x)   
Nehledám, ale nabízím. Přátelství a cestování po krásách (nejen) naší vlasti. Členství v CASD, bydliště v okruhu 100 km od UO a delší vlasy výhodou. Jsem obrácený hříšník, znovuzrozený křesťan, sanqunik mladšího vzhledu i mysli. Peníze na benzín a motorku mám :-) (Kaz 4.9-12)
  Petr Wolf (37)   Vážné seznámení (církev: Českobratrská církev evangelická, vloženo: 03.02.2018, shlédnuto: 264x)   
ahoj :) rád bych zde našel Boží princeznu, s kterou půjdu společně životem s Pánem. Jsem evangelík z ČCE, Budu rád za každou odpověď, Vím však že vztahy na velkou dálku většinou nevyjdou, mám s tím své zkušenosti. Jsem z Opavy a dálka pro mě není moravskoslezský kraj ani Jihomoravský kraj. Mějte se krásně.
  Eva Nguyenova (46)   Vážné seznámení (církev: Kristovec, vloženo: 28.01.2018, shlédnuto: 440x)   
Ahoj rada bych touto cestou nasla muže, ktery cte bibli a chce ji aplikovat i ve svem zivote se kterym bych mohla rozebirat Bozi slovo a i zivotni zkusenosti a mozna i spolecne chvile pokud si budem rozumet a budou vzajemne sympatie
  Jan Káňa (43)   Vážné seznámení (církev: Apoštolská církev, vloženo: 20.01.2018, shlédnuto: 255x)   
Ahoj, Honza ve věku 42 let z Brna hledá znovuzrozenou ženu mladší než jsem já. Ozvěte se.
  Renata (52)   Vážné seznámení (církev: letniční církev, vloženo: 18.01.2018, shlédnuto: 504x)   
Nedokáži být sama, proto hledám tímto způsobem muže, který by mi byl přítelem, vzácným pokladem a partnerem po zbytek života.  Petr (44)   Vážné seznámení (církev: Českobratrská evangelická, vloženo: 16.04.2018, shlédnuto: 10x)
Hledám věřící ženu,která chce založit rodinu a mít dítě.Rád bych stihl mít vlastní dítě.Jsem nekuřák,ale nevadilo by mi,kdyby partnerka nebyla.Bydlím na vesnici v rodinném baráku.Jsem svobodný a bezdětný.Rád se procházím s mým psem po lese.Prosím pište jen ti co to mysli vážně.Sklamání jsem zažil už dost.
  Světlana (52)   Vážné seznámení (vloženo: 16.04.2018, shlédnuto: 31x)
Hledám věřícího muže s optimismem, s kladným vztahem k Bohu, k přírodě a jiným zálibám a se smyslem pro humor. Najdeme se ?
  David (27)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolické , vloženo: 02.04.2018, shlédnuto: 36x)
Mám rád hory, cestování, fotografování, kolo atd... Najdu tady holku, která to vidí stejně jako já. Jsem David, mám 26 let.
  Laleli (29)   Vážné seznámení (vloženo: 26.03.2018, shlédnuto: 114x)
Věřící žena s dítětem by ráda poznala věřícího muže.
  Bob (44)   Vážné seznámení (vloženo: 25.03.2018, shlédnuto: 68x)
Hledam citove zalozenou zenu klidne povahy na vazne seznameni,spise nekuracku ze VS a okoli. Davam spise prednost lasce,citu a zajmu pred bohatstvim a majetkem. Hledam nekoho s kym se budu moci podelit nejen o usmev,ale i o slzy... Vice v meilu a osobne.
  Jiri (68)   Vážné seznámení (církev: rimskokatolik, vloženo: 25.03.2018, shlédnuto: 56x)
Rad se seznamim s verici zenou,stihle ,mensi postavy,bydlim na mensim meste,se zahradou,mob.723434719 ,nekurak,
  Mirka (58)   Vážné seznámení (vloženo: 24.03.2018, shlédnuto: 97x)
Hledám vážný vztah s mužem založeném na důvěře ,toleranci ,kdy si jeden druhého bude umět vážit takového jaký je,
  Jaňu (27)   Přátelství (církev: Církev Bratrská, vloženo: 23.03.2018, shlédnuto: 95x)
Ahoj, ráda o sobě říkám, že jsem introvertní extrovert. Hledám nějakého párťáka, který by se mnou rád vedl diskuse o možném i nemožném, rád chodil do přírody, cestoval a měl rád Boha a chtěl následovat jeho vůli a cestu životem. Já mám ráda přírodu, procházky, plavání, cyklistiku, hudbu a Boha. Ráda se seznámím s někým kdo je na tom podobně, kdo chce přátelství a později třeba i víc než to. Bůh vám žehnej :-)
  Mirek (50)   Vážné seznámení (církev: věřící, vloženo: 21.03.2018, shlédnuto: 128x)
Hledám charakterní ženu do deště na zbytek života. Ženu, která opravdově upřednostňuje duchovní hodnoty před světskými. Ženu, která miluje Ježíše. Dobře vidíme jen srdcem, to co je podstatné je pro oči neviditelné. Kraj Jihomoravský, Moravskoslezský i Olomoucký.
  Majkl (26)   Vážné seznámení (církev: Pentecostal, vloženo: 19.03.2018, shlédnuto: 65x)
Drahá Slečno :) Jsem znovuzrozený sympatický kluk žijící v Pravdě a bydlící v Praze. :) Následuji Boží plán a hledám ženu která je připravená žít život pro Boha ve Zdraví, Prosperitě a Čestnosti. Chci založit rodinu a Vést děti ke svému stvořiteli:) Hledám lásku a věrnost. :) Čeká nás spousta dobrodružství :) „Proto muž opouští otce i matku – aby přilnul ke své manželce, aby se ti dva stali jedním tělem.“ Efeským 5:31 God Bless You
  Majkl (26)   Vážné seznámení (vloženo: 19.03.2018, shlédnuto: 54x)
Drahá Slečno
  Dan (46)   Vážné seznámení (vloženo: 16.03.2018, shlédnuto: 65x)
Svobodný, 45/180, by rád poznal dívku, ženu z Pardubic a okolí, která také hledá spřízněnou duši a již nechce být sama. Dan
  Jana (28)   Vážné seznámení (církev: českobratrská církev evangelická, vloženo: 13.03.2018, shlédnuto: 152x)
Hledám muže pro vážný vztah
  Jarka (38)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 04.02.2018, shlédnuto: 152x)
Hledám lásku na celý život. Jsem od narození invalidní, mám rozštěp páteře. Chodím jen krátké vzdálenosti, po rovném terénu, na větší vzdálenost potřebují vozíček. Jsem v plném invalidním důchodu.Svobodná ,bezdětná 37.let. Chceš vědět víc,tak napiš.
  Pavca (42)   Vážné seznámení (církev: Svědkové Jehovovi, vloženo: 04.02.2018, shlédnuto: 154x)
Hledám pokřtěného ctitele Jehovy pro společnou cestu životem, toho kdo miluje Bibli, náš společný cíl - věčný život, Boží Království a služba Bohu. Měl by být nejlépe z Moravskoslezského kraje, věk 41-46 let.
  Alex (68)   Přátelství (církev: katolická, vloženo: 02.02.2018, shlédnuto: 131x)
Hledám hluboce věřící pokornou ženu 18-55 z Brna, kajícnici, nekuřačku, která chce naplnit svůj život pravidelnou obětavou službou Bohu a staršímu katolickému knězi v Brně. Pravidelné docházení Odměnou čisté přátelství a všechny duchovní služby 731 092 490
  jan maronczak (35)   Vážné seznámení (církev: bratrska, vloženo: 23.01.2018, shlédnuto: 154x)
hledam zenu na spolecny zivot
  Honza (30)   Přátelství (církev: katolická, vloženo: 18.01.2018, shlédnuto: 154x)
Ahoj, hledám holku v letech 18-33 let ideálně z Brna, budu rád když napíšeš a napíšeme si více. Ahoj.
  Eva (55)   Vážné seznámení (církev: Křesťanské společenství, vloženo: 09.01.2018, shlédnuto: 263x)
Ráda bych se seznámila se znovuzrozeným křesťanem, který žije s Ježíšem. A to je asi to hlavní a nejdůležitější.
  David (21)   Vážné seznámení (církev: Evangelická, vloženo: 07.01.2018, shlédnuto: 183x)
Ahoj, hledám věřící, hodnou a hezkou slečnu která by měla zájem o vážný vtah a posléze o rodinu. Mám (zatím) maturitu a plánuju VŠ obor pedagogika. Skvěle vycházím s dětmi, pracuji jako asistent pedagoga. Věnuji se šachům, rád vařím a nepohrdnu sledováním seriálů. Jsem občas cholerický, ale umím rychle vychladnout. Těším se na Tebe ;)
  Věra (73)   Vážné seznámení (církev: křesťanská, vloženo: 26.12.2017, shlédnuto: 211x)
Ahoj, nechť jsem odpovědí na touhu Tvého srdce a modlitby.
  Lenka Krejča (29)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická církev, vloženo: 17.12.2017, shlédnuto: 297x)
Ahojda, Jsem pohodová, přirozená a zcestovatělá mladá žena a hledám kamarádi na společné putování po krajích blízkých i vzdálených nejlépe ve věku od 18 do 30 let, rozumné, spolehlivé, upřímné, inteligentní a odvážné, pokud možno z kraje Kutnohorského, Kolínského a Čáslavského. Zpřízěná duše není nikdy k zahození a já ráda uvítám příležitost poznat nové lidičky.
  Ivana (54)   Vážné seznámení (církev: církev, vloženo: 16.12.2017, shlédnuto: 266x)
jen tak zkouším štěstí,muže,který se umí chovat k ženě.....mám hendikepy....jen zatím kamaráda,který poradí...posoudí,pomuiže a dokáže žít jako člověk........děkuji za pochopení....opora na prvním místě nyní pochopení.....auto prosím podmínkou............mail.krosana@seznam.cz
  Markéta (24)   Přátelství (církev: Církev Bratrská , vloženo: 03.12.2017, shlédnuto: 420x)
Ahoj, hledám kluka na přátelství. Nehledám lásku, ale nebráním se jí. Bojím se zlomeného srdce, ale i samoty. Hledám někoho na sdílení společných zážitků, radostí, ale i problémů. Mám ráda zvířata, mám ráda květiny, mám ráda krásu života, ale drtí mě jeho starosti a problémy. Hledám někoho s kým bych je mohla sdílet a kdo by mi je pomohl nést, ale i někoho pro koho bych já mohla udělat to samé.
  Eliza (63)   Vážné seznámení (církev: rímskokatolícka, vloženo: 26.11.2017, shlédnuto: 296x)
Hľadám bezdetného, kultivovaného, vzdelaného veriaceho pána s vysporiadanou minulosťou na všestranný rozhovor a po vzájomnom spoznaní možno aj viac. Som slobodná 62/160, štíhla,bezdetná VŠ. Stále si ctím skutočné hodnoty, a to sa dnes akosi nenosí.
  Martina (48)   Vážné seznámení (církev: Adventistka, vloženo: 24.11.2017, shlédnuto: 315x)
Hledám vážnou známost které nebude vadit že jsem invalidní žena a v péči mám dceru která je postižená.Hledáme kamaráda do nepohody ;člověka s dobrým a úpřímným srdcem který by to s námi myslel skutečně vážně a byl by nám velkou oporou a povzbuzením.Nehledáme člověka který by nám ubližoval a nemyslel to s námi dobře ale člověka který by byl pro nás vším.
  Míla Valová (73)   Přátelství (církev: katolická, vloženo: 20.11.2017, shlédnuto: 248x)
Najde se spolehlivý přítel, kamarád.
  Jana (56)   Vážné seznámení (církev: protestant, vloženo: 18.11.2017, shlédnuto: 323x)
Jsem obyčejná žena, která hledá trvalou lásku, porozumění a toleranci. Chci se na někoho stále těšit, být si vzájemnou oporou ....
  Jirka (40)   Vážné seznámení (církev: Evangelicka, vloženo: 08.11.2017, shlédnuto: 284x)
Ahoj. Jsem poprve na krestanske seznamce, tak jsem zvedavy. Jmenuji se Jirka, bydlim v Sumperku a zivy krestan jsem od r.2000. Pokud by tady byla nejaka krestanka, ktera ma rada i sport, hudbu, dobry film, budu rad.
  Franta (69)   Vážné seznámení (církev: Protestantsá, vloženo: 28.10.2017, shlédnuto: 285x)
Rád se seznámím se znovuzrozenou ženou ve věku 60 až 65 let z okolí Ostravy,ale i Kopřivnice
  Dominik Marek (23)   Vážné seznámení (vloženo: 22.10.2017, shlédnuto: 307x)
Hledám mladou a hodnou slečnu, lterá by se mnou vydržela celý život.
  Pavel (45)   Přátelství (vloženo: 19.10.2017, shlédnuto: 377x)
Mám zájem o spřízněnou duši.
  Petr (43)   Vážné seznámení (církev: ČCE, vloženo: 09.10.2017, shlédnuto: 347x)
Jsem rozvedený se dvěma dětmi. Romantik, oběma nohama na zemi, fenka Maja, úředníček na ÚP, zatím princ chuďas, ale pracuji na tom aby bylo lépe... znovuzrozený se vztahem k Ježíši.
  matěj (24)   Vážné seznámení (církev: katolik, vloženo: 25.09.2017, shlédnuto: 366x)
ahoj hledam hodnou holku pro život ktera má např. smysl pro humor, budu rád když napišež
  martin (27)   Vážné seznámení (vloženo: 23.09.2017, shlédnuto: 359x)
Ahoj jmenuji se martin je mi 26 let jsem svobodny. Jsem věřící a hledám dívku která je také věřící aby jsme si rozuměli více o mě bych ti řekl když mě odepíšeš mé telefonní číslo je 604980866 ahoj martin
  František (68)   Vážné seznámení (církev: Krestanska, vloženo: 22.09.2017, shlédnuto: 408x)
Ahoj, hledám znovuzrozenou ženu na vztah, který bude trvat až do příchodu Pana Ježíše. Jsem věřící křestan, nekuřák a bez závazků. Moje zájmy jsou cyklistika, knihy, příroda a umění.
  Jinka (47)   Vážné seznámení (vloženo: 20.09.2017, shlédnuto: 441x)
Dobrý den, ráda bych se seznámila s věřícím mužem, spíše klidné povahy, ideálně turistou. Věřím v Boha, ale nechodím do žádné církve. 45 let/175cm/75kg/VŠ, Jsem od Olomouce. Těším se na odpověď.
  Michael (23)   Vážné seznámení (církev: Adventista sedmeho dne, vloženo: 17.09.2017, shlédnuto: 314x)
Ahoj, hledam holku do zivota, co to nevzda pro nic za nic..
  Inari (44)   Vážné seznámení (vloženo: 14.09.2017, shlédnuto: 396x)
Ahoj, jsem rozvedený, přesto bych chtěl ještě někdy v budoucnu zažít lásku a poznat tu pravou věřící ženu pro niž láska a víra není jen slovem, která se bude hodit ke mně a já k ní. Kdo nechce tančit se mnou v dešti, nemůže se mnou být v bouři. Když se ozveš, napíšeme si víc a vyměníme si foto.
  Anna (58)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 07.09.2017, shlédnuto: 473x)
Jsem SŠ, rozvedená (sňatek církevně zneplatněn). Hledám pro harmonický vztah inteligentního, věřícího chlapíka 55-63 se smyslem pro humor, který nechce být sám a hledá ženu pro zbytek svého života. Pokud zafunguje chemie, symptie a budou nás bavit stejné věci ..tak ani vzdálenost nehraje zásadní roli. Pro začátek bychom se mohli sejít na kávu a popovídat si.
  Jiri Novy (45)   Vážné seznámení (církev: Katolicka, vloženo: 05.09.2017, shlédnuto: 389x)
45-ti lety muz, narozeny v CR, se vraci po rozvodu z USA a hleda mladou svobodnou katolickou divku. Nejsem krasavec, ale jsem zajisteny a touzim po milujici a oddane manzelce. Jsem bez zavazku a totez ocekavam i od Tebe. Vzhled a Tvuj majetek nerozhoduje - oddanost, laska, vernost, poslusnost a vira ano.
  Martina (47)   Vážné seznámení (vloženo: 02.09.2017, shlédnuto: 508x)
Pro kamarádku- 46 let,katolička,kuřačka v ID hledám vhodný protějšek .
  Milos Valy (1)   Přátelství (vloženo: 24.08.2017, shlédnuto: 169x)
ziji v CND a rad bych nasel pratelstvi s muzem vek 25 - 50 let. Je me 60 + znalost anglictiny je OK vsak neni podminkou. S prvni zenou 3 deti a nyni jsem s 2. v rozvodovem rizeni. Nejsem homo jen trochu sklamany, co se v zivote odehralo. Nejmenuji se MV. K vyplneni pro zahranicni ucastniky je tahle inzerce nedokonala..... sorryjako :) TOHLE je jedina ma ceska E-mail adresa.
  Blanka (59)   Vážné seznámení (vloženo: 09.08.2017, shlédnuto: 408x)
Těším se, že poznám muže , který pro mně bude jediný na světě , od 52 - 62 let pro společné zájmy , lásku, něhu , souznění i vzájemnou úctu. Chci ti být nadále oporou , pomocí i požehnáním. Boží cesty jsou nevyzpytatelné a co není v lidských možnostech, tak v Božích určitě je. Jsem SŠ 166cm, nekuřačka , mám ráda přírodu, hudbu, knihy ale i sluníčko , moře , pohyb a zdravý životní styl . Bydlím tři roky v Praze. Baru
  Ester nesrstova (26)   Vážné seznámení (vloženo: 31.07.2017, shlédnuto: 685x)
Ahojte, jsem sympatická slečna ze Zlína, která hledá vážnou známost.
  Marie (43)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 25.07.2017, shlédnuto: 484x)
Hledám hodného a milého může , který by mě doplňoval. A všímal se maličkostí. Jsem velice optimistická a žiju život naplno, jsem temperamentnější a živější povahy, mám ráda , když ten život se žije naplno. Mám ráda dobrodružství.
  Jana (50)   Přátelství (vloženo: 25.07.2017, shlédnuto: 479x)
Miluji a věřím v život a jeho přítomný okamžik. Je mezi čtenáři tohoto inzerátu někdo,koho mi život pošle do mé přítomnosti ? Věříš - li více své duši než myšlenkám a rozumu, tak možná ucítíš, že jsi to ty.
  Marie Nová (60)   Vážné seznámení (vloženo: 22.07.2017, shlédnuto: 370x)
Křesťané, 55 let+ , pojďte se scházet k hledání partnera i k popovídání, pravidelně každou středu v 17,00, před prodejnou Douglas / dříve prodejna knih/ v přízemí u vchodu uvnitř, v OC Nový Smíchov v Praze. Poznáme se podle jízdenky v ruce. Dotazy na Email: gamileo@seznam.cz nebo na tel.: 774515506.
  Lenka (42)   Vážné seznámení (církev: Věřící, vloženo: 16.07.2017, shlédnuto: 503x)
Připravuji se ke křtu v katolické církvi a toužím poznat muže katolického vyznání, který mi bude oporou a já jemu. Mám dvě dcery.
  Pavel Macas (38)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 08.07.2017, shlédnuto: 449x)
Dívku k vážnému seznámení hledá 37/176. Třeba tě tady najdu ahoj Pavel.