Musculus Design - Libor Diviš - Impossible is nothing
Tvorba programů, her apod.

Další oblastí nabídky je tvorba programů, spořičů obrazovek, her apod. Hlavním bodem je zřejmě nabídka vytvoření efektních užitkových programů, her, kvízů, spořičů obrazovek apod. v prostředí Macromedia Flash MX 2004 professional. Potřebuje Vaše firma nějaký program, jehož absence znamená pro všechny nutnost výpočtů podle manuálů, s kalkulačkou v ruce? Chtěli byste mít profesionální firemní spořič obrazovky - s animacemi, hudebním pozadím, 3D grafikou, videosekvencemi apod? Nebo chcete mít svůj vlastní efektní spořič obrazovky?

Mají Vaši zaměstnanci (nebo vy sami) problém s programy, protože nejsou lokalizovány do češtiny? Nabízím lokalizaci programů z angličtiny, němčiny či ruštiny, u naprosté většiny programů (i u těch, které neumožňují jednoduchou možnost lokalizace např. pomocí LNG souborů).

Na dalších řádcích najdete prozatím několik ukázkových prográmků pro osobní a volné použití (FREEWARE). Jedná se zejména o užitkové aplikace z oblasti kulturistiky, sportu a zdraví. Časem zřejmě přibudou spořiče obrazovky (podle přání návštěvníků těchto stránek) apod. Berte prosím následující programy jako ukázku možností programů Macromedia Flash (5 - MX 2004 Professional), Xara 3D, Cinema 4D, Discreet Plasma, Swift 3D v.2.0, 3DS Max 4, Corel Bryce 5, Screenweaver 2.051 a dalších. Samozřejmě tyto programy můžete brát i jako ukázku mých programátorských schopností a kreativních nápadů. Některé z uvedených programů můžete najít i na českých serverech obsahující software pro stažení, jako jsou např.:

www.studna.cz - studna českého softwaru Download nejlepšího freeware a shareware
 softwaru  zdarma! www.stahuj.cz - download shareware a freeware


Kromě programování v prostředí Macromedia Flash vytvářím programy např. i v programovacím jazyku C# (Visual Studio NET), C, Delphi, Pascal, Basic, Python apod.BMI

BMI - BODY MASS INDEX (Index tělesné hmoty) - je základním a nejpoužívanějším ukazatelem pro snadné a rychlé zhodnocení naší hmotnosti. Ne že by nestačil soudný pohled do zrcadla, ale tento výpočet je natolik jednoduchý, že si jej snadno zapamatuje každý. Hodnota BMI je dána poměrem Vaší hnotnosti (kg) a druhé mocniny Vaší výšky (m2). Optimální hodnota BMI je mezi 18,5 a 25. Trošku jsem si pohrál a naučil jsem tento prográmek mluvit, takže Vám po kliknutí nejen spočítá hodnotu Vašeho BMI, ale ještě Vás stav hlasem vyhodnotí. Pokud nebudete s výsledkem spokojeni, věřím, že chyba nebude v mém programu. Pro ty, kteří mají problémy se zrakem, mám příjemnou zprávu - velikost obrazovky si můžete libovolně měnit. Program byl vytvořen ve FLASH 5 a funguje pod libovolnou verzí windows. Aby si nemohli stěžovat ani majitelé Macintoshe, zde si mohou stáhnout verzi pro svůj počítač. Majitelé operačního systému windows si program mohou stáhnout kliknutím na obrázek.

Program pro výpočet BMI (521kB)

BMI + (v.2011)

Pro náročnější jsem upravil program "Jak zhubnout" a skloubil jsem jej s programem na výpočet BMI. Ve verzi BMI + najdete kromě výpočtu BMI a optimální hmotnosti i výpočet hodnoty bazálního metabolismu, denního výdeje energie, výdeje energie při klasickém kulturistickém a kruhovém tréninku, množství spáleného tuku při různých aerobních aktivitách, základní osvědčené metody snižování hladiny tělesného tuku, jako např. aerobní trénink, dělená strava, cyklování diety (vlny), FPH (fyziologicky prospěšné hladovění), doplňky výživy s orientační cenou a kompletní přehled vitamínů s denními doporučenými dávkami i přirozenými zdroji. Program mluví, na pozadí hraje hudba, spousta efektů, .... - doufám, že budete spokojeni. Zde je připravena verze i pro majitele Macintoshe. Majitelé OS windows si program mohou stáhnout kliknutím na obrázek.

BMI +

BENCHER - program pro zvýšení výkonu v benchpressu

Tento program jsem vytvořil pro příznivce silových sportů a hlavně pro ty, kteří chtějí dosáhnout zlepšení svého maximálního výkonu v benchpressu (tlaku v lehu). Program podle vašeho současného maximálního výkonu navrhne optimální 10 týdenní (resp. 9 týdenní) trénink (rozpis sérií, počtů opakování i zátěže). Program se spouští v okně o velikosti 700*500px. Majitelé OS Apple Macintosh si program mohou stáhnout kliknutím sem, majitelé OS Windows si program mohou stáhnout kliknutím na obrázek.

Bencher - verze pro windows - 757kB

Silové přepočty

Tento program jsem vytvořil opět jako pomůcku pro příznivce silových sportů. Jeho využití je mnohostranné. Program je navržen pro 2 základní cviky - dřep a benchpress. Program je např. schopen po zadání vašeho maximálního výkonu vypočítat optimální zátěže pro 2-10 opakování v sérii - zaokrouhleno s přesností 1 kg. Program lze využít i k tomu, aby poměrně spolehlivě vypočítal Váš maximální výkon v případě, že znáte např. max. počet opakování, které dokážete udělat s nějakou zátěží (opět v rozsahu 2-10 opakování). Program dále můžete využít i k tomu, aby jste zjistili, jakou zátěž musíte zdvihnout např. 6 krát, aby se Váš maximální výkon zlepšil na požadovanou hodnotu (stačí zadat požadovaný výkon pro 1 opakování a program vše přepočítá). Program se spouští v maximalizované podobě. Byl vytvořen pro rozlišení 1024*768px, ale automaticky se přizpůsobí každému rozlišení. Majitelé OS Apple Macintosh si program mohou stáhnout kliknutím sem , majitelé OS Windows si program mohou stáhnout kliknutím na obrázek.

Silové přepočty - verze pro windows (603kB)

Energetické tabulky

Tento program jsem vytvořil jako pomůcku pro každého, koho zajímá složení potravin, denní energetický příjem včetně zastoupení základních složek potravy apod. Jedná se o v současné době o největší databázi energetických hodnot potravin, která čítá téměř 1200 potravin a výrobků. Program je vlastně excelovský soubor s výpočty a grafickým vyhodnocením. Byl vytvořen ve verzi Excel XP, ale uložen byl pro v.95-2002, takže by potíže neměli mít ani majitelé starších verzí. V každém případě je program funkční i v bezplatné obdobě Microsoft Office - v programu OpenOffice.org.
      Program jsem uložil ve dvou komprimovaných verzích, ve verzi ZIP a CAB. Verzi ZIP (236kB) si můžete stáhnout kliknutím sem , verzi CAB (109kB) si můžete stáhnout kliknutím na obrázek.

Energetické tabulky (109kB)

Svaly lidského těla

Tento program jsem vytvořil jako pomůcku pro každého, koho zajímá anatomie lidského těla, zejména však pro adepty kulturistiky. Z přibližně 600 svalů lidského těla jsem se zaměřil na ty, které jsou podstatné pro kulturistiku. Po najetí na vybranou partii těla se Vám zobrazí latinský i český název svalu s popisem funkce, základními cviky pro tuto partii, případně dalšími upozorními.
      Program jsem na svůj server uložil ve formátu ZIP (536kB). Stáhnout si jej můžete kliknutím na obrázek nebo sem.

Svaly lidského těla - 536kB (ZIP)

Desatero kulturistiky

Pro kulturisty - začátečníky - a pro všechny potenciální zájemce o silový trénink jsem naprogramoval takové malé "DESATERO". Doufám, že je v něm obsaženo skutečně to podstatné. Program je opět určený pro libovolnou verzi windows, spouští se v maximalizované podobě. Byl vytvořen pro rozlišení 1024*768, ale přizpůsobí se jakémukoliv rozlišení. A opět je zde verze i pro majitele Macintoshe.

Desatero kulturistiky - verze pro windows (424kB)

Spořič obrazovky - Musculusův ostrov

Možnosti programu Macromedia Flash jsou opravdu rozsáhlé. Nejen efektní internetové prezentace, interaktivní reklamní bannery, firemní prezentace, ale např. i spořiče obrazovky. Jako malou ukázku možností jsem pro Vás vytvořil spořič obrazovky s tématem exotického ostrova. Tento spořič obrazovky byl vytvořen s pomocí programů Corel Bryce 5, Flash 5 a Screenweaver 2.051. Spořič je plný animací - po ostrově létají ptáci, v moři se prohání žraloci, skáčou ryby, sopka občas vyfoukne obláček dýmu, nad ostrovem létá hejno divokých husí, spořič je samozřejmě ozvučený. Spořič je určený pro libovolnou verzi windows, spouští se v maximalizované podobě. Byl vytvořen pro rozlišení 1024*768, ale přizpůsobí se jakémukoliv rozlišení. Spořič si můžete stáhnout kliknutím na obrázek. Pokud se Vám můj virtuální ostrov líbí, můžete jej použít i jako tapetu. Tapetu pro rozlišení 800*600 si můžete stáhnout zde, tapetu pro rozlišení 1024*768 si můžete stáhnout zde.

Spořič obrazovky - rajský ostrov? - 1,37 MB

Spořič obrazovky - 3D hodiny - zima

Jsou vánoce (29.12.2004), a tak jsem vytvořil (podle některých komentářů) kýčovitý spořič obrazovky s vánoční "náladou" pro libovolnou verzi OS Windows. Jedná se o spořič obrazovky s fungujícími 3D hodinami, digitálními hodinami, padajícím sněhem a blikajícími hvězdičkami. 3D hodiny a jejich animaci jsem vymodeloval ve skvělém freewarovém 3D modeláři Blender v.2.25a. Ostatní grafiku a animace jsem vytvořil v programu Macromedia Flash MX 2004 Professional. Export do formátu spořiče obrazovky má na svědomí Screenweaver 2.051. Vzhledem k tomu, že se jedná o kombinaci bitmapové a vektorové grafiky, vytvořil jsem 2 verze spořiče - pro rozlišení 1024*768px a pro rozlišení 800*600px. Spořiče však můžete použít i pro vyšší rozlišení. Verzi spořiče pro rozlišení 1024*768px si můžete stáhnout ZDE, verzi spořiče pro rozlišení 800*600px si můžete stáhnout ZDE.

Spořič obrazovky - 3D hodiny - zima

Spořič obrazovky - Nový kovenant

Vytvořil jsem spořič obrazovky zejména pro příznivce doslovného překladu řecky psané části bible - Nového kovenantu ( www.cestapanujiciho.cz). Spořič jsem vytvořil v prostředí Macromedia Flash, a s pomocí programu Screenweaver 2.051. Spořič je kompletně vektorovou záležitostí, přizpůsobí se každému rozlišení monitoru. Po spuštění spořiče se náhodně zobrazují povzbuzující biblické verše.

Spořič obrazovky - Nový kovenant - 1,14 MB

CKD - cyklická ketogenní dieta

Tento program jsem napsal v programovacím jazyku C#, a vytvořil jsem jej s pomocí betaverze Visual Studia 2005. Program kromě vysvětlení pricipu a správného postupu CKD obsahuje tabulky energetických hodnot vhodných potravin, rozdělené přehledně do několika sekcí.

      Program bude fungovat na počítačích s OS Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows ME, Windows 2000, Windows Server 2003 a Windows XP s nainstalovaným prostředím NET Framework v.2. Protože prozatím je součástí instalace systému verze NET Frameworku 1.1, budete si muset v.2 stáhnout ze stránek Microsoftu (cca. 20MB). Nespornou výhodou programů napsaných pro platformu NET je jejich velikost (nebo lépe řečeno malost). Tento program má zapizovaný asi 65kB, z čehož tvoří asi 40kB "reklamní" obrázek. Takže pokud bych tento banner nahradil prostým textem, celý program by zazipovaný měl velikost pouze 20kB. Není to úžasné?

      Program si můžete stáhnout kliknutím na obrázek!

Cyklická ketogenní dieta

Jak se zdá, mají někteří lidé problém s nalezením NET Frameworku v.2. Všechno podstatné o tomto prostředí (včetně download sekce) najdete na serveru www.msdn.microsoft.com.

Pro spuštění tohoto programu budete potřebovat ".NET Framework Version 2.0 Redistributable Package ".

BMI - výpočet Body mass indexu

Jedná se o další program napsaný v C#, který překvapuje svou velikostí. Plnohodnotný "okenní" program, který zabírá pouze 32kB (zazipovaný má 9kB!), a je přitom efektní (alespoň doufám) a navíc i "blbuvzdorný" (ochrana vstupních informací) - to je prostě nádhera, ne? Pro tento program platí to samé, co pro program věnovaný C.K.D - cyklické ketogenní dietě - tzn. OS Windows 98 a novější, a NET Framework v.2.  Zazipovaný program si můžete stáhnout kliknutím SEM , EXE verzi (32kB) si můžete stáhnout (nebo i přímo spustit!) kliknutím na obrázek!

Výpočet BMI (32kB)

1. pomoc při myšlenkových a pocitových útocích

Pro křesťany jsem vytvořil program, který jsem nazval 1. pomoc při myšlenkových a pocitových útocích aneb biblický způsob řešení smutku, zklamání, depresí apod.

Život každého z nás je silně ovlivňován našimi pocity, resp. "našimi" myšlenkami. Pokud jsou naše pocity příjemné, máme tendenci se vznášet, očekávat vítězství, radovat se ze života apod. Pokud jsou naše pocity nepříjemné, ztrácíme chuť do života a radost z něj, přestáváme očekávat vítězství, ztrácíme chuť a sílu bojovat. Pocity však náš život nesmí ovládat! Na pocity totiž není spolehnutí.

Naše pocity se mohou změnit během okamžiku - stačí, aby začalo pršet, abychom zaspali, nestíhali ve škole, v práci, v životě, abychom měli hlad, žízeň, jakoukoli bolest apod. Stačí něčí nepříjemný pohled nebo setkání s nám nepříjemným člověkem, a naše nálada a výraz tváře se během sekundy může změnit ze širokého úsměvu téměř k bolestné grimase. Někteří z nás jsou ničeni pocity ze svých neúspěchů, karambolů, zklamání apod.

Na tuto pocitovou houpačkou ale existuje biblický způsob řešení! Princip řešení s praktickými ukázkami jsem "zakomponoval" do programu. Program jsem vytvořil v prostředí Macromedia Flash MX 2004 Professional. Program se spouští ve fulscreenu (celoobrazovkový mód). Je optimalizován pro rozlišení monitoru 1024*768px, ale s menším zhoršením kvality u bitmapových obrázků se přizpůsobí libovolnému rozlišení. Program je ozvučený a měl by bez problémů fungovat na počítačích s libovolnou verzí OS Windows. Program si můžete stáhnout kliknutím na náhled programu.

1. pomoc při myšlenkových a pocitových útocích (717kB)


Lokalizace programůE-mailový klient POPCORN v.1.24

Tak tohle bohužel není můj program. Jedná se o e-mailového klienta, který má jisté (a nemalé) výhody. První výhodou je jeho velikost (250kB - resp. zazipovaných 109kB). Kdykoliv si můžete svůj e-mailový program odnést na cesty v kapse (na disketě). Pro mne samotného je však ještě větší výhodou schopnost tohoto programu prohlédnout si nejprve obsah poštovních účtů, a pak si vybrat, zda si chcete stáhnout všechny zprávy, nebo zda chcete nějakou neočekávanou (a obvykle velice objemnou) zprávu vymazat rovnou ze serveru. Během několika sekund si zjistíte, co všechno máte "v poště" (stačí stáhnout hlavičky e-mailů).

Tento program měl 2 nedostatky - byl anglicky, a měl problémy s češtinou. První problém jsem vyřešil - ovládání jsem téměř kompletně přeložil do češtiny. Problém se správným zobrazením českých znaků bohužel vyřešit nedokáži. Jedná se o program firmy ULTRAFUNK (http://www.ultrafunk.com). Autoři z pochopitelných důvodů nepoužívají kódování "windows-1250". Kontaktoval jsem je s prosbou o tuto "drobnou" úpravu, ale neodpověděli mi. Tak jsem jej pouze přeložil. Stáhnout si jej můžete kliknutím na obrázek.

E-mailový klient ULTRAFUNK POPCORN 1.24.

CoffeeCup Free DHTML Menu Builder

Firma CoffeeCup nabízí několik svých programů zdarma. Mezi nimi je i program pro jednoduchoé vytvoření efektních DHTML menu. Pro české začínající webdesignéry má (tedy měl) malý nedostatek - postrádá lokalizaci do češtiny. Tento nedostatek jsem se rozhodl napravit, a přeložil jsem jeho ovládání kompletně do českého jazyka. A aby toho nebylo málo, přeložil jsem i datový soubor, a dokonce i kompletně nápovědu (včetně obrázků a popisků). Původní instalační soubor si můžete stáhnout ze stránek "www.coffeecup.com". Kliknutím na náhled lokalizovaného programu si můžete stáhnout zazipovaný soubor - obsahující složku, jejíž obsah stačí přesunout do složky, kam jste si originální verzi nainstalovali (nahradit originální soubory novými).

CoffeeCup Free DHTML Menu Builder-česky.

Kromě výše uvedených programů jsem lokalizoval velké množství programů, obvykle s ovládáním v angličtině. Pokud se zajímáte o webdesign (grafické programy, Flash efekty, CD a DVD software apod.), nejspíše jste se již s nějakou mou lokalizací setkali :-) . Obvykle provádím lokalizace zahraničních programů za "plnou verzi" daného programu, případně na objednávku firem - za úplatu.


Stránky jsou XHTML validní