Vítejte ...

   Po delší úvaze jsem se rozhodl založit stránky věnované zejména poruchám příjmu potravy (dále jen PPP). Vedlo mne k tomu zjištění, jak málo efektivní je v tomto případě klasický přístup (psychiatrická + alopatická léčba). Tento server se pokusí ukázat na jiný přístup k řešení PPP ...

   Prvořadým úkolem je přitom odhalení skutečného kořene problému, který má s jídlem něco společného jen zřídka. Vždy se jedná o nějaký těžký případ (nebo jen silně citově prožitou příhodu) odmítnutí od osoby, na které nám velice záleží (nejčastěji rodiče, nebo nejbližší přátelé). Často toto odmítnutí sahá až do období prenatálního vývoje!

   Problémy s příjmem potravy jsou jednou z možností, jak na odmítnutí reagovat (týká se to v naprosté většině žen, a zde již hrají podstatnou roli poznámky rodičů či okolí, móda vychrtlosti v podobě televizních reklam, pořadů, soutěží krásy apod.).

   U každé oběti PPP je možné najít obrovskou touhu po dokonalosti. Nedělat chyby, být milován, přijímán, získat uznání od lidí a hlavně od rodičů, mít něco skutečně pod kontrolou. A to je ona velmi zákeřná past! Potenciální oběti PPP jsou přesvědčeny, že oblast jídla a svého tělesného vzhledu (a tím i lásku a přijetí okolí) pod kontrolou mít mohou, a to je počátek skutečných problémů ...

   Další podstatnou podmínkou pro "vznik" PPP je velká citlivost - zejména citlivost na výčitky, urážky a každou formu odmítnutí, ale i velká citlivost k bolestem a potížím druhých.Pavouk

   Jednou mi kamarád řekl: "Vypadáš jak hajzlovej pavouk, ten s těma dlouhýma hubenýma nohama." Nejdříve mě to rozesmálo. Za chvilku mi ale došlo, že na těch našich tělech není opravdu co obdivovat. Vzbuzujeme v lidech lítost, ale někdy také odpor. To ale navíc vidí jen to, co je na povrchu. Mnohem horší a smutnější je to, co se děje v našich hlavách a tělech.

   Prosím, začněte o tom svědčit! Proto Musculus vytvořil stránky o PPP. Možná tím, že ukážete, co se s vámi děje, zachráníte někoho, kdo teprve začíná laškovat s myšlenkou přestat jíst, nebo začít zvracet. Podělte se o své trápení! Možná právě to, co napíšete vy, pomůže nějaké holčině, aby nedopadla jako jedna z nás. Svěřte se s tím, co se děje ve vaší hlavě! Určitě se vám uleví, už na to nebudete samy. Pište a zanechávejte vzkazy třeba anonymně!

   Mne ta zrádná nemoc ničí už spoustu let. Připadala jsem si tak osaměle, přesto že mám rodinu. To tajemství bylo jako kámen, který mě táhne ke dnu. Nevím, jak to prožíváte vy, ale mne děsil každý článek nebo pořad, kde se o PPP mluvilo. Měla jsem strach, že mě při koukání nebo čtení toho článku odhalí. Že si dají dohromady, jak se chovám a jak jím (nebo spíš nejím). Na dny, kdy vysílali něco takového (třeba v Sauně nebo v Áčku) jsem organizovala společné akce. Sice mě to vyčerpalo, ale měla jsem jistotu, že moji známí nebudou v době vysílání sedět u televize. Sama jsem si to nahrála, potajmu jsem pořad sledovala a plakala jsem nad těmi, co jsou na tom jako já. Obdivovala jsem je, protože o své nemoci dokázali mluvit.

   Navštěvovala jsem pravidelně psychologa. Ale ani jemu jsem nedokázala říci, co je původem mých depresí. Asi po roce jsem si dodala odvahu a řekla jsem mu: "MÁM ANOREXII." Ten den se mi tak ulevilo, že se mi chtělo létat. Byla jsem překvapená, když mi pan doktor řekl, že to celou dobu tušil. Jen chtěl, abych o tom začala mluvit sama. Ostatně, pohled na mě je opravdu dost výmluvný. Od té doby se změnilo moc věcí. Nejsem zdravá, ale dělám krůčky dopředu.

   PROSÍM, NEMLČTE!!! Možná zachráníte nějaký život ze spáru toho démona anorexie. Myslím, že mnoho z vás se cítí jako já. Víte, že je to peklo.

   Děkuji, že jste to dočetli až do konce.

      Jsem jedna z vás

            PavoukZde můžete napsat svůj komentář. Při psaní komentářů můžete používat české znaky. Kromě e-mailové adresy je vyplnění všech polí formuláře povinné!

          Kontaktní informace ...


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis


Další projekty autora:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/seznamka - bezplatná křesťanská seznamka
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku