Vítejte ...

   Po delší úvaze jsem se rozhodl založit stránky věnované zejména poruchám příjmu potravy (dále jen PPP). Vedlo mne k tomu zjištění, jak málo efektivní je v tomto případě klasický přístup (psychiatrická + alopatická léčba). Tento server se pokusí ukázat na jiný přístup k řešení PPP ...

   Prvořadým úkolem je přitom odhalení skutečného kořene problému, který má s jídlem něco společného jen zřídka. Vždy se jedná o nějaký těžký případ (nebo jen silně citově prožitou příhodu) odmítnutí od osoby, na které nám velice záleží (nejčastěji rodiče, nebo nejbližší přátelé). Často toto odmítnutí sahá až do období prenatálního vývoje!

   Problémy s příjmem potravy jsou jednou z možností, jak na odmítnutí reagovat (týká se to v naprosté většině žen, a zde již hrají podstatnou roli poznámky rodičů či okolí, móda vychrtlosti v podobě televizních reklam, pořadů, soutěží krásy apod.).

   U každé oběti PPP je možné najít obrovskou touhu po dokonalosti. Nedělat chyby, být milován, přijímán, získat uznání od lidí a hlavně od rodičů, mít něco skutečně pod kontrolou. A to je ona velmi zákeřná past! Potenciální oběti PPP jsou přesvědčeny, že oblast jídla a svého tělesného vzhledu (a tím i lásku a přijetí okolí) pod kontrolou mít mohou, a to je počátek skutečných problémů ...

   Další podstatnou podmínkou pro "vznik" PPP je velká citlivost - zejména citlivost na výčitky, urážky a každou formu odmítnutí, ale i velká citlivost k bolestem a potížím druhých.Ankety

   Omlouvám se, ale server "blueboard.cz" ukončil služby miniaplikací, mezi něž patřily i ankety využívané na této stránce. :-( Takže se budu muset poohlédnout po jiné podobné službě, nebo se pokusit nějaký anketní systém naprogramovat.

   Každopádně výsledek hlavních anket byl pro mne překvapením. Překvapilo mne, že druhy poruch příjmů potravy byly zastoupeny prakticky rovným dílem (anorexie / bulimie / záchvatovité přejídání / jiné).

   Avšak ještě větším překvapením pro mne byl výsledek dotazu, zda lidé s poruchou příjmu potravy slyší v hlavě hlasy, které jim přikazují, nadávají, vyhrožují a podobně (nikdy / zřídka / často / prakticky neustále). Ukázalo se totiž, že ty sprosté, urážlivé hlasy slyší cca 3/4 lidí s libovolnou poruchou příjmu potravy. V anketách hlasovalo cca 10 000 lidí, takže se nejedná o výsledky zkreslené malým počtem hlasujících.Opětovně zařazená anketa (od 2.3.2022)
Quiz Maker


Zde můžete napsat svůj komentář. Při psaní komentářů můžete používat české znaky. Kromě e-mailové adresy je vyplnění všech polí formuláře povinné!

          Kontaktní informace ...


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis


Další projekty autora:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/seznamka - bezplatná křesťanská seznamka
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku