Steroidy

Kulturistika (angl. bodybuilding) je nejrychlejší cestou k proměně našeho tělesného vzhledu. Podívejme se nazpět o pár desítek let. Kulturisté se stejně jako dnes snažili o dokonale vyvážený svalový rozvoj. Neznali steroidy, IGF1, peptidické hormony, růstový hormon, prohormony, inzulín, diuretika, neměli k dispozici volné aminokyseliny, kreatin, glutamin, proteinové koncentráty či spalovače tuku, a jejich výsledky tomu odpovídaly. Nedosahovali svalového rozvoje dnešních kulturistů, silou se jim však myslím vyrovnali. A to hlavní - tito kulturisté "minulosti" si uchovali tělesnou svěžest až do velmi vysokého věku. Domnívám se, že s proteinovými koncentráty, kreatinem, volnými aminokyselinami atd. mohou dnešní kulturisté dosáhnout pozoruhodného svalového rozvoje i bez steroidů. A to vše bez následků (často nevratných) na naše zdraví.

Každý organismus je jiný a každý na steroidy reaguje jinak. Některé následky užívání steroidů jsou však notoricky známé. Jsou to např.: gynekomastie, zvětšení prostaty, srdce a dalších těl. orgánů, přímý vliv na srdeční sval, poškození jater (minimálně dočasné zhoršení jaterních testů), vliv na libido (při braní steroidů se velmi zvyšuje, po vysazení naopak prudce klesá), snížení produkce vlastních hormonů (testosteronu) a s tím související zmenšování varlat, tzv. kulturistické akné, vliv na agresivitu (steroidy ji zvyšují) a další nebezpečné vedlejší efekty. Ti, kteří pomýšlejí na dráhu profesionální kulturistiky bohužel poměrně brzy zjistí, že bez těchto podpůrných prostředků prakticky nemají šanci. Pro ty, kteří chtějí mít krásnou kulturistickou či atletickou postavu, je však bezsteroidová kulturistika s využitím nejnovějších poznatků a doplňků výživy zdravou a bezpečnou cestou. Přispějte svými názory a zkušenostmi do naší diskuze na téma steroidy!

 

Libor Diviš - autor článku i webu

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Přílohy:
Stáhnout soubor (steroidy-diskuze_2010-17.pdf)Komentáře[starší komentáře k článku (2010-2017)]195 kB

Komentáře  

# Adam 2018-01-03 11:11
Osobne si neumim predstavit, kdo je schopen a ochoten tyhle latky uzivat, kdyz je vsude jasne a zname, jake maji negativni ucinky.. Snad jen vul, tak nebudte hloupi ani vy a zapomente na steroidy.. Krasne to sepsali na vimax blogu - www.vimax.cz/steroidy-a-erekce/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Alex 2018-03-20 12:04
četl jsem ten hloupý článek. ,,často/vetšinou dochází k neplodnosti" jo tak často, dokoncee většinou. podívejme se na soutěžící mr. Olympia, neboli ti kterří berou největší dávky steroidů ze všech. Spousta z nich má děti. Největší sypači své éry,Arnold, Dorian Yates, Ronnie Coleman....a další. jak (bohužel) víme z některých videí, tak s erekcí nemá vůbec problém ani Kai Greene, jeden z největších kulturistů dnes
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
# Alex 2018-03-20 11:58
volové. no, kvůli takové urážce a celkovým opovrhováním steroidy užívajících kulturistů se zdržím pozdravů a zdvořilostních formalit.
pijete alkohol? minimálně občas určitě. Zkusil ste kouřit? myslím že to také. A co nějaké drogy? ty lidé velice často zkoušejí. Nic z toho tělu nepřinese benefity, ani mysli. Uživatelé z toho nijak netěží. Uživatelé sypky se věnují sportu který nadevše milují, stávají se z nich díky nim profesionálové. vydělávají díky nim na živobytí. nejsem uživatelem ničeho z výše zmíněných. Nejsem zastáncem steroidů v pravém slova smyslu, ale chci věci uvést na danou míru. Nikdo nenadává do volů kuřákům či lidem (nemyslím vyloženě alkoholiky), kteří si zajdou jednou týdně na jedno, nebo sklenku vína.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat