Brian Buchanan

Přemýšlel jsem, kterému kulturistovi na těchto stránkách udělat malou prezentaci s fotogalerií. Vzpomněl jsem si na jednoho kulturistu, který mne někdy kolem roku 1991 velice zaujal. Byl jím Brian Buchanan, o kterém se v nějakém časopise psalo jako o kulturistovi, který má největší rozdíl mezi šířkou ramen a pasu. Na té fotografii byl do půl těla (v kalhotách), a vypadal opravdu fantasticky. Díky těm kalhotám nebyly vidět jeho nohy, které byly vůči tomu vršku nedostatečné. Postavou byl trochu podobný Flexu Wheelerovi, ale Flex přišel později, měl trochu širší pas a výrazně lepší nohy.


Brian Buchanan se narodil v roce 1962. Soutěžit a umísťovat se začal ve federaci NABBA (1979 – 7. mezi juniory na Mr. Britain). O rok později již skončil na 3. místě, a na Evropském šampionátu pořádaném federací WABBA skončil čtvrtý. Pod těmito federacemi soutěžil do roku 1985, a získal množství trofejí – např. i celkové vítězství na soutěži Mr. Universe (1984 – NABBA), v témže roce 1. místo na Světovém šampionátu mezi profesionály (NABBA) a 2. místo na Světovém šampionátu mezi profesionály (WABBA). Později začal soutěžit pod federací IFBB, a byl velice aktivní :-) Jen v roce 1988 se zúčastnil 10 velkých závodů. Mimo jiné skončil na 2. místě na Světovém šampionátu profesionálů a na 7. místě na Mr Olympia. V roce 1989 se pokusil své umístění na Olympii vylepšit, ale skončil na 8. místě. Později, v roce 1995 ještě vyhrál Universe PRO (NABBA). Posledních velkých závodů se zúčastnil v roce 1998, kdy skončil třináctý na Night of Champions, a devátý na Toronto Pro Invitational.


Možná, že na stránky bezsteroidové kulturistiky nepatří, ale podívejte se na něho (galerií můžete pohodlně procházet pomocí šipek doprava a doleva)....


Libor Diviš - autor článku i webu


1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)