O stránkách

Jaká je historie těchto stránek?

   Stránky věnované bezsteroidové kulturistice jsem vytvořil někdy kolem roku 1994, toto je tuším již asi 6. verze. První dvě nebo tři verze byly v HLML, další verzi jsem napsal v PHP, poté v roce 2002 jsem stránky předělal do formy redakčního systému PHPRS a naposledy v roce 2010 jsem je postavil na redakčním systému Joomla. Původním důvodem a záměrem bylo upozornění na základní chyby zejména v tréninku a varování před zraněními. Kvůli nedostatku znalostí (a rozumu) jsem si během několika prvních tréninků na vojně poškodil kolena, lokty i páteř. V průběhu let se především z důvodu množství dotazů souvisejících se silovým tréninkem, doplňky výživy apod. tyto stránky značně rozrostly a tak snad budou efektivní pomocí pro začínající kulturisty, zájemce o silový trénink a vlastně každého, kdo chce něco udělat se svou postavou. Jedná se o nekomerční projekt, a tak zde nenarazíte na žádné placené služby. 

 


Proč bezsteroidová kulturistika?

   Protože opravdu nefandím steroidům. Tělo je navržené tak, aby při slušném zacházení "vydrželo celý život". Každá snaha o významné zásahy do jeho "nastavení" představuje velké riziko. V případě syntetických anabolicko-androgenních hormonů (dále jen steroidů) je těch nepříjemných vedlejších vlivů mnoho, a to i přesto, že mnoho z nich dnes dokážeme potlačovat (např. gynekomastii, zastavení vlastní produkce testosteronu, ...). Je přetěžován metabolismus - zejména játra a ledviny. Rostou nejen svaly, ale i orgány, u kterých o to nestojíme. Zvyšuje se agresivita a pocit vlastních schopností, a to vede k dalším rizikovým jednáním. Klouby a šlachy se nezvládají přizpůsobit rychle rostoucím svalům a síle, a často dochází k jejich závažným poraněním. Je toho ještě víc, co mám proti zneužívání steroidů...

 


Něco málo o mně ...

   Nic zajímavého. Momentálně je mi 47 let (ročník 1970), jsem svobodný, bydlím v Praze v podnájmu, pracuji jako grafik a programátor. Nějakých 8-12 hodin denně u počítače dělá divy, takže se nyní po létech budu muset vrátit ke cvičení. Alespoň však díky tomu budou nové články aktuální a ze života.

 


Plány do budoucna ...

   V nejbližší době bych chtěl zejména zaktualizovat všechny články s informacemi o doplňcích výživy, a zaměřit se v nich ještě více na skutečné výsledky klinických studií. Vychvalování doplňků výživy jejich výrobci a prodejci má totiž obvykle velmi daleko k realitě. A snad nikdo nechce vyhazovat peníze za něco, co nefunguje (nebo jen jako placebo)...

   S ohledem na můj věk se nyní chci více zaměřit na starší generaci, jak s ohledem na vhodné doplňky výživy, tak specifika v tréninku - zejména kvůli zhoršené schopnosti regenerace.

 

Libor Diviš - autor článku i webu

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (9 hlasů)