Moji Oluwa

Rád bych Vám představil jednoho bezsteroidového kulturistu s exotickým jménem Moji Oluwa. Je mu 35 let, měří 167,5 cm, jeho soutěžní hmotnost je 79 kg a mimosoutěžní pouze 84 kg. Narodil se v Lagosu (Nigérie), v současné době bydlí v Los Angeles (Kalifornie) a živí se převážně jako osobní trenér. Začínal jako vzpěrač před 22 lety, a byl dost úspěšný. V roce 1994 ve vzpírání soutěžil na hrách Commonwealtu, kde získal 2 zlaté a jednu bronzovou medaili. Na olympijských hrách v Atlantě v roce 1996 byl členem nigerijského olympijského vzpěračského týmu.


Nyní se již 11 let věnuje kulturistice, a také velmi úspěšně. Prozatím získal 38 titulů. Mezi jeho největší úspěchy patří:

2008 - 1. místo na mistrovství NPC Kalifornie, Los Angeles, Kalifornie
2007 - 1. místo a celkové vítězství na NPC Tournament of Champions, Anaheim, Kalifornie
2007 - 1. v NPC Stingrey Classic, Honolulu, Havaj


Jeho sponzorem je ProLab ® (www.prolabinternational.com) a jeho oblíbeným doplňkem výživy je N-Large2 ™ od ProLabu s vanilkovou příchutí.


Když se jej ptali, co jej zaujalo na kulturistice, odpověděl, že to byl film Pumping Iron. Nyní si bez kulturistiky svůj život ani nedokáže představit. Moji soutěží dvakrát ročně, ale svou formou zůstává blízko soutěžní po celý rok. Je zapřísáhlý "naturál" (tzn. bezsteroidový sportovec a kulturista). Říká, že tělo máme jenom jedno, máme se o ně starat, a že steroidy tělo ničí. Moji doporučuje sport všem, kteří chtějí mít zdravou mysl i tělo. Pokud by si měl vybrat jen 2 cviky, byly by to dřepy a mrtvé tahy.


Libor Diviš - autor článku i webu

 

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)