Energetické tabulky on-line

Jestliže se Vám nechce stahovat a používat moje energetické tabulky potravin ve formě Excelovské tabulky doplněné o výpočty a grafické zobrazení výsledku, můžete si např. svůj denní příjem energie a jednotlivých základních složek (bílkoviny, sacharidy, tuky) zjistit i on-line. V roce 2004 vytvořil Miroslav Jaderný script, který umožňoval využít připravené databáze potravin pro tento on-line výpočet. Bohužel byl tento script po přechodu na server s PHP v. 5.2 nefunkční. Navíc byla chyba v databázi, takže fungovala pouze část databáze. Nyní jsem script přeprogramoval, doplňil jsem jej o výpočet a grafické zobrazení výsledného zastoupení jednotlivých složek potravy, opravil jsem chybu v databázi a dávám jej opět volně k dispozici.

Je to trošinku těžkopádný script zatěžující prohlížeč, musíte si nějakou dobu počkat na načtení celé databáze, ale jeho použití je velice jednoduché. Stačí u vybraných potravin zadat množství v gramech, a úplně dole kliknout na tlačítko Spočti!

Pokud by byl nějaký skutečný programátor ochoten napsat nějaký lepší script (např. s Ajaxem a s našeptávačem), určitě bych se nezlobil, a jistě by to ocenili i další návštěvníci a čtenáři těchto stránek.

Pokud chcete on-line zjistit složení a energetickou hodnotu své stravy, klikněte SEM!

 

Libor Diviš - autor článku i webu

 

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (4 hlasů)