Jak zhubnout?

Téma hubnutí je jedním z nejpopulárnějších, protože jsme tak trochu národem tlouštíků. Hlavním problémem nadváhy či obezity není nějaké hledisko estetiky, ale zdravotní problém. Obezita sebou nese zvýšené riziko kardiovaskulárních chorob, zvýšeného tlaku, diabetu (cukrovky) apod. Znamená také citelnou zátěž jak pro srdce, tak pro celý kosterní aparát - zejména páteř, kolena, kyčle a kotníky. V neposlední řadě je možné počítat s celkovou menší výkonností a větším zadýcháváním se. Tyto projevy zase způsobují nechuť do jakýchkoli fyzických aktivit. A tak zde máme takový menší začarovaný kruh. Ne nadarmo se říká, že je snazší si hmotnost udržet, než se nadbytečných kilogramů v podobě sádla zbavovat.

Obezita Obezita Obezita 


Většina diet, se kterými se můžete setkat na stránkách časopisů buď nefunguje, nebo (častěji) přináší současně se snížením hladiny podkožního tuku i velkou ztrátu svalové hmoty, nedostatek některých makro a mikroživin, zdravotní rizika atd. Nemusí být až takový problém zbavit se nadbytečných kilogramů, ale zbavit se tuku a ne svalů - to již chce trochu přemýšlet, a nejlépe i počítat (kalorie).

Pokud si necháte poradit, a zkusíte si spočítat, jak to ve skutečnosti s tím Vaším stravováním a výdejem energie vypadá, můžete jako pomůcku využít i následující stránku. Po vyplnění a odeslání níže uvedeného jednoduchého formuláře se Vám otevře stránka s důležitými výpočty a údaji přímo pro Vaši osobu.

 

Výška (cm):
Hmotnost (kg):  
Věk:
Denní námaha:
Pohlaví:

 

Libor Diviš - autor článku i webu

  

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.38 (8 hlasů)